ПНП на підставі працевлаштуванняУ Словаччині, як і в інших країнах Євросоюзу, для оформлення посвідки на проживання необхідна наявність трудового договору. Спочатку іноземці, котрі бажають отримати ПНП, займаються пошуком роботи, яка їх цікавить.

 

ПОШУК РОБОТИ

Під час пошуку роботи необхідно звернути увагу на кілька важливих моментів, таких, як забезпечення працівників житлом, соціальні гарантії, графік роботи, рівень заробітної плати та умови її нарахування, оформлення трудового договору тощо. Також можна залишити заявку на посаду, яка вас цікавить.
Після того як робота знайдена, необхідно зібрати пакет документів для оформлення ПНП. Спочатку роботодавцю необхідно оформити та підписати  трудовий договір. Необхідно ознайомиться з усіма умовами, тонкощами, можливостями вирішення спорів і терміном дії. Термін, на який підписується трудовий контракт, зазвичай становить два-три роки з можливістю продовження.

 

ТРУДОВИЙ ДОГОВІР

Згідно із законодавством Словаччини, під час пошуків кандидата на вакантну посаду керівник компанії насамперед повинен розглянути всіх кандидатів-словаків, і якщо жоден з них не підходить, брати фахівця-іноземця. Іншими словами, керівнику необхідно написати лист-підтвердження, що жоден з претендентів-словаків не підходить, а ви відповідаєте усім вимогам і параметрам посади.

 

ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

Наступним етап – підготовка і подача документів для оформлення ПНП. Обов’язковим пунктом є оформлення дозволу на роботу, яке видає бюро з працевлаштування, соціальних справ та сім’ї. Вам необхідно подати наступні документи:
– заява затвердженого зразка;
– закордонний паспорт з дійсною робочою візою або ID карту ПНП;
– ІПН;
– лист від роботодавця з обгрунтуванням його вибору на цю посаду;
– трудовий договір з роботодавцем;
– диплом або сертифікат про навчання (якщо такі є) з апостилем;
– медична страховка.

Отримати дозвіл на роботу, а потім шукати роботу – це неприйнятний варіант, тому що дозвіл видається тільки на підставі трудового договору з роботодавцем. Протягом 30 днів відбувається розгляд документів, після чого видається дозвіл. Після його отримання можна подавати документи до імміграційної поліції.
Перелік документів для подачі в поліцію:
– закордонний паспорт з чинною візою;
– договір оренди житла;
– виписка з кадастру нерухомості на орендоване житло;
– трудовий договір;
– дозвіл на роботу;
– довідка про несудимість з апостилем (з перекладом у словацького присяжного перекладача);
– довідка з банку про наявність особистих коштів;
– підтвердження оплати держмита за оформлення ПНП;
– підтвердження оплати за виготовлення ID-карти ПНП;
– медична страховка.
Термін дії первинної ПНП у Словаччині відповідає терміну дозволу на роботу – максимально два роки. Для продовження ПНП необхідно продовжити дозвіл на роботу, а він продовжується на підставі продовження трудового договору.

Важливо. У разі зміни роботи, необхідно знову проходити процес оформлення дозволу, тому що підставою для нього є трудовий договір.
Термін оформлення ID карти ПНП на всій території Словаччини становить 35-60 днів, у Братиславі – до 90 днів. Після отримання карти ви можете спокійно працювати і насолоджуватися життям у європейській країні.