borisjanicek71@gmail.com
Про насКонтакти
Все о Словакии

Картинки по запросу врачи словакия

ПРОГРАМА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ДЛЯ ЛІКАРІВ МОЛОДШОГО МЕД. ПЕРСОНАЛУ В СЛОВАЧЧИНІ

Професія лікаря затребувана у всьому світі  – це загальновідомий факт. Словаччина – найближчий  сусід  України, одна з країн Європейського союзу, у цьому сенсі не є винятком. Тут раді українським спеціалістам й пропонують їм достойні умови праці.

Як отримати роботу лікарем у Словаччині?

Якщо ви отримали медичну освіту за межами Євросоюзу, вам потрібно буде підтвердити свою кваліфікацію, пройшовши процедуру нострифікації диплома та нижчезазначені етапи.

Основні етапи

I. ПІДГОТОВКА РЕЗЮМЕ ЗА ЗРАЗКОМ

Заповнити резюме у вигляді анкети за зразком (зразок надається). Обов’язкова умова: резюме заповнюється українською або російською мовами, а також англійською мовою.

II. НОСТРИФІКАЦІЯ ДИПЛОМА ПРО ВИЩУ ОСВІТУ

Нострифікація – це визнання іноземних дипломів про шкільну, вищу або післявузівську професійну освіту. У Словаччині нострифікація диплома є необхідною умовою як для працевлаштування за фахом, так і для продовження навчання. Рішення про відповідність вищої освіти нормам словацького законодавства приймає Міністерство освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки. Процедура розгляду документів і визнання диплома може тривати до 90 днів. У разі необхідності, Міністерство має право запросити додаткові документи заявника на свій розсуд.

Що необхідно для нострифікації диплома?

Для нострифікації диплома треба підготувати наступні документи і відправити їх до Міністерства освіти Словаччини. Ми готові надати допомогу в цьому процесі, і тоді ваші документи гарантовано потраплять у потрібний департамент Міністерства.

 1. Лист-прохання (у формі анкети). Це супровідний лист, який є обов’язковим документом для подачі на нострифікацію диплома. Агентство здійснює підготовку зазначеного листа.
 2. Анкета (форма анкети надається). Заповнюється  російською / українською мовою (на вибір). Дані анкети використовуються для складання листа-прохання.
 3. Копія внутрішнього паспорта (всіх сторінок). Засвідчувати і перекладати НЕ ТРЕБА.
 4. Копія закордонного біометричного паспорта (перша сторінка). Засвідчувати і перекладати НЕ ТРЕБА.
 5. Нотаріально засвідчена копія документів про отримання середньої освіти (закінчення школи / коледжу / училища).
 6. Нотаріально засвідчена копія диплома та додатка до нього про отримання медичної освіти з апостилем, а також їх ліцензований переклад словацькою мовою. (Для початку потрібно пройти процедуру апостилізації диплома і додатка, після цього зробити нотаріально завірені копії цих документів, далі – переклад словацькою мовою нотаріально завірених копій). 
  Увага: в додатку повинен бути перелік предметів, які вивчалися, кількість годин з кожного предмета і оцінка.
 7. Офіційне підтвердження Міністерства освіти або Міністерства охорони здоров’я України наявності у ВНЗ, який видав диплом, ліцензії на надання медичної освіти.
 8. Оплата сервісного збору – 100 євро. Це офіційний збір Міністерства освіти Словаччини. Оплатити можна на наш р /р  за безготівковим розрахунком.
 9. Оплата за відправку документів у Словаччину (послуги Укрпошти – авіа доставка) – орієнтовно 200 грн. Оплату можна здійснити за безготівковим розрахунком.
III. ВИВЧЕННЯ СЛОВАЦЬКОЇ МОВИ - МОВНІ КУРСИ

З 1 січня 2016 року лікарі всіх спеціальностей (в тому числі стоматологи, протезисти, фармацевти, медсестри, фізіотерапевти) зобов’язані здавати іспит на підтвердження кваліфікації. Відповідно до закону, одним з обов’язкови умов роботи в сфері охорони здоров’я є володіння державною мовою в обсязі, необхідному для здійснення такої діяльності. Це стосується іноземних фахівців, які мають намір здійснювати медичну практику в Словаччині, в тому числі і тих, які хочуть надавати послуги, пов’язані з медико – санітарної допомогою.

Чому вивчати мову ефективніше в Словаччині?

• Доступно щоденне спілкування з носіями мови
• Швидка і гарантована інтеграція в словацьке суспільство
• Ознайомлення на практиці і розуміння структури системи охорони здоров’я Словаччини
• Можливість вивчення з носіями мови медичної термінології та законодавчої бази системи охорони здоров’я Словаччини
• Підготовка відповідей на екзаменаційні питання за різними тематичними розділами
• Спрямованість на конкретний на результат – якісне вивчення мови для успішної складання іспитів
Існує кілька варіантів вивчення, це як самостійне вивчення, так і вивчення з
професійним лектором в складі групи або індивідуально.

IV. ПІДТВЕРДЖЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Іспит проводиться 2 рази на рік (у жовтні і березні) при Міністерстві освіти Словаччини та одному з медичних університетів Словаччини. Вибір університету здійснює Міністерство освіти.

СТРУКТУРА ІСПИТУ

Іспит складається з двох частин: письмової та усної.

ПИСЬМОВА ЧАСТИНА ІСПИТУ

Кількість питань: 100.

Питання у формі тесту і відкритих питань.

 • 80 питань за такими тематичними розділами: загальна медицина, гінекологія, хірургія
 • 20 питань по нормативній і законодавчій базі системи охорони здоров’я Словаччини.

 

УСНА ЧАСТИНА ІСПИТУ

Усна частина іспиту складається з живого спілкування з членами комісії, під час якої будуть розглянуті різні випадки з медичної практики, претендент повинен знайти рішення проблеми і пояснити його.

Вартість іспиту: 550 євро (сервісний збір).

Для тих, хто не склав іспит з першої спроби, є можливість перескладання. У цьому випадку розмір сервісного збору становитиме 50%.

V.РОБОТА В ОДНІЙ ІЗ КЛІНІК СЛОВАЧЧИНИ

Після нострифікації диплома, лікар має право почати роботу в державних або приватних клініках або лікарнях Словаччини. На даному етапі доктор працює як лікар загальної медицини без спеціалізації (як асистент головного лікаря)

Зарплата складе: 900 євро / місяць (чистий заробіток). Доплати і бонуси можливі за чергування за погодженням з роботодавцем.

VI. ПІДТВЕРДЖЕННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

Для роботи лікарем-фахівцем необхідно пройти етап підтвердження отриманої раніше спеціалізації.
Що необхідно для підтвердження спеціалізації?
Для підтвердження спеціалізації треба підготувати нижчезазначені документи і відправити їх до Міністерства освіти Словаччини. Ми готові надати допомогу в цьому процесі, і тоді ваші документи гарантовано потраплять у потрібний департамент Міністерства.

 • Лист-прохання (у формі анкети).
 • Це супровідний лист, який є обов’язковим документом для підтвердження спеціалізації в Словаччині. Агентство здійснює підготовку зазначеного листа.
 • Анкета (надаємо форму анкети). Заповнюється російською / українською мовою (на вибір). Дані з цієї анкети ми використовуємо для складання листа-прохання.
 • Копія внутрішнього паспорта (всіх сторінок). Засвідчувати і перекладати НЕ ТРЕБА.
 • Копія закордонного біометричного паспорта (1 сторінка). Засвідчувати і перекладати НЕ ТРЕБА.
 • Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про підтвердження спеціалізації та додатка до нього, а також свідоцтва про присвоєну категорію лікаря з апостилем, а також ліцензований переклад його словацькою мовою. (Для початку потрібно пройти процедуру апостилізації, після цього зробити нотаріально засвідчені копії цих документів, далі зробити переклад словацькою мовою нотаріально засвідчених копій)
 • Офіційне підтвердження з Міністерства освіти України або Міністерства охорони здоров’я України про те, що той чи інший ВНЗ має ліцензію на надання таких свідчень про спеціалізацію.
 • Оплата сервісного збору – 100 Євро. Це офіційний збір Міністерства освіти Словаччини. Оплатити можна на наш р /р за безготівковим розрахунком.
 • Оплата за відправку документів у Словаччину (послуги Укрпошти – авіа доставка) – орієнтовно 200 грн. (Оплату можна здійснити за безготівковим розрахунком).
 • Якщо спеціалізація буде підтверджена і визнана в Словаччині, зарплата лікаря складе мінімально 2000 євро (чистий заробіток) + доплати і бонуси за чергування по домовленості з роботодавцем.

 

ПРОЙШОВШИ ВСІ ЕТАПИ, ВИ – ПОВНОЦІННИЙ МЕДИЧНИЙ ПРАЦІВНИК У СЛОВАЧЧИНІ!

Дізнатись вартість

Безкоштовна освіта в Словаччині

ОСВІТА В СЛОВАЧЧИНІ - вступ на бакавларіат і магістратуру в 2021/2022 рік

Запрошуємо Вас приєднатися до онлайн-презентації 12.05.21 о 19:00 за Київським часом!