FAQ

Так, можуть! Україна в 2008 році приєдналася до країн Вишеградської групи з наміром інтеграції в Європейський Союз. Приємним бонусом від приєднання України до цієї групи стала можливість брати участь в різних програмах і грантах. Одним з таких переваг є співпраця в сфері вищої освіти. Українські громадяни можуть безперешкодно надходити і безкоштовно навчатися у вузах країн Вишеградської групи, членом якої є Словаччина. Підставою для цього є також Закон про вищу освіту Словацької Республіки, який дозволяє студентам, які володіють словацькою мовою, навчатися в державних вузах країни БЕЗКОШТОВНО.

Згідно із чинним законодавством Словацької республіки до вищих навчальних закладів (ступінь бакалавра) може вступити фізична особа, яка отримала повну загальну середню освіту або повну спеціальну середню освіту. Умовою для навчання на другому ступені (магістратура) є здобуття вищої освіти першого або другого ступеня, причому сума кількості кредитів, згідно з якою було отримано попередню вищу освіту, і різниці в кількості кредитів для здобуття відповідної освіти другого ступеня, повинна мінімально складати 300. Умовою для вступу на третю ступінь вищої освіти (докторантура) є закінчення другого ступеня вищої освіти.
Для вступу до університету необхідно подати заяву. Окремі факультети самостійно визначають, в які терміни та які саме документи додаються до заяви. Також факультети самостійно вирішують питання про проведення вступних іспитів.
Для надходження насамперед необхідно надати документ про закінчення відповідного ступеня освіти.

Примітка: вимоги факультетів та університетів до оформлення документів можуть відрізнятися. По мірі розвитку співпраці з окремими університетами та факультетами ми будемо розміщувати на нашому сайті всю необхідну інформацію щодо вимог до оформлення окремих документів.

 Рекомендуємо також звернути увагу на вирішення таких питань:
– апостилізація документів;
– переклад документів на словацьку мову фахівцем, зареєстрованим у реєстрі перекладачів Міністерства юстиції Словацької Республіки;
– перерахунок оцінок у відповідності до словацької шкали оцінювання;
– нострифікація документа про повну загальну середню освіту у відділі освіти відповідної районної державної адміністрації. *

Керівництво факультетів самостійно вирішує, чи будуть проводитися вступні іспити на окремі спеціальності. На даний момент для більшості спеціальностей іспити здавати не потрібно в зв’язку з маленьким конкурсом. Винятки можуть бути зроблені для найбільш престижних спеціальностей: лікаря, стоматолога, спеціальностей, пов’язаних з комп’ютерними технологіями, а також психології та юриспруденції.

На даний момент більшість факультетів не вимагає підтвердження володіння словацькою мовою під час вступу, будь то сертифікат або складання іспиту. Але підготовка за мовою необхідна перед початком навчання, так як з найперших занять Ви будете вчитися на словацькій мові. І то, наскільки якісною буде Ваша підготовка по словацькій мові перед навчальним роком, настільки легше Вам буде влитися в навчальний процес і виконувати все необхідне

Відмінності практично відсутні. В основі навчання у вищих навчальних закладах Словаччини також лежить Болонська система. В Україні кредитно-модульну систему почали вводити з 2005 року. Незначні відмінності можуть бути в окремих вузах та на факультетах, оскільки їхнє керівництво має право самостійно видозмінювати процес навчання. Головним завданням студента є набір достатньої кількості кредитів протягом кожного семестру, щоб отримати дозвіл перейти на наступний семестр або курс.

Згідно з чинним законодавством Словаччини іноземний студент, який має дозвіл на тимчасове проживання з метою навчання, має право працювати. Однак існує обмеження, яке не дозволяє студентам вишів працювати більше ніж 20 годин на тиждень (Див. §23a ods. 5 Zákona č. 5/2004 Z.z. O službách zamestnanosti).


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/slovak00/slovakagency.com.ua/www/wp-content/plugins/jet-popup/includes/conditions/singular-page-child.php on line 80

Якщо ви вже визначилися, що хочете навчатися в Словаччині, пропонуємо вже зараз зробити перший крок і отримати знижку.

Розпочинаємо набір абітурієнтів на оформлення для вступу в університети в 2022р.

Акційна пропозиція “Early Bird” діє з 01.06 – 01.09.2021р та надає знижку в розмірі 200 євро на пакет послуг та мовні курси!”

ЗАМОВЛЯЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ!

  ЗАПРОШУЄМО НА ВЕБІНАР
  Освіта в Словаччині: все про вступ та навчання в 2022 році
  Встигніть зареєструватися до 22.02.22

  АКЦІЯ

  курс словацької мови
  для медичних співробітників

  Встигніть зареєструватися до 8.06.22
  Кількість місць ОБМЕЖЕНА!

  ЦІНА ЗНИЖЕНА

   Відкриті вакансії ІТ фахівців