ПНП на підставі реєстрації фірмиРеєстрація фірми у Словацькій Республіці – один з надійних варіантів організації легального переїзду. Існує спеціальна програма імміграції для тих, хто прагне змінити країну громадянства, легалізуватися, не порушуючи законодавства. Бізнес імміграція в Словаччину підтримується владними структурами. Важливою умовою безперешкодної легалізації є грамотне оформлення документів для ПНП. Міграційне законодавство Словаччини лояльне до іноземців. Наявність власного бізнесу – гарантія позитивного вирішення питання, за умови, якщо імміграція до Словаччини здійснюється з дотриманням юридичних норм.

Найпоширеніший варіант – реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю – «S.R.O.» («ТОВ»). Існує ряд переваг, завдяки яким цей вид реєстрації, користується популярністю серед емігрантів з України, Росії, Казахстану, Білорусі та інших країн СНД. Деякі з них:
– мінімальний статутний капітал (5000 євро);
– кількість засновників компанії може складати до 50 осіб;
– можливість оформлення ПНП;
– мінімальні терміни реєстрації (від 15 днів);
– можливість реєстрації фірми-платника ПДВ;
– можливість внести до статуту 28 видів діяльності, які не потребують ліцензії.

Ще одним плюсом є те, що зареєструвати S.R.O. (ТОВ) у Словаччині може громадянин або фірма будь-якої країни. Єдиним обмеження: якщо засновником фірми хоче стати іноземна компанія, у неї має бути кілька власників.

 На момент реєстрації S.R.O. виконавчим директором (конателем) може бути громадянин Словаччини, громадянин будь-якої іншої країни ЄС або ж громадянин будь-якої країни, який має офіційний статус бізнес-ПНП або ПМП у Словаччині. Максимальна кількість виконавчих директорів в одній фірмі S.R.O. НЕ обмежена. Оскільки засновник-нерезидент може стати директором  фірми тільки після отримання бізнес-ПНП, то на період реєстрації підприємства та оформлення ПНП знадобиться призначення номінального директора.

Три сходинки на шляху отримання громадянства:
– зареєструвати фірму;
– отримати ПНП;
– стати володарем відповідної ID-карти і продовжувати термін дії статусу до отримання ПМП.