ПНП на підставі реєстрації приватного підприємця (ПП)Приватний або індивідуальний підприємець (živnostník) – це фізична особа, яка має право займатися підприємницькою діяльністю на території Словаччини і є суб’єктом господарської діяльності. На сьогоднішній день в Словаччині існує 180 вільних видів підприємницької діяльності, які не потребують додаткового ліцензування.

Першим кроком реєстрації ПП у Словаччині є отримання ліцензії (živnosti) в крайовому управлінні підприємницької діяльності (ŽIVNOSTENSKÝ ÚRAD). Сама ліцензія ще не дає права засновнику-нерезиденту займатися підприємницькою діяльністю на законних підставах. Підприємець-нерезидент може почати свою реальну діяльність тільки після отримання посвідки на проживання в Словаччині (ПНП) з метою ведення підприємницької діяльності та після реєстрації ПП у державному торговому регістрі. Тому відразу після отримання ліцензії заявник подає прохання (разом з пакетом необхідних документів) до імміграційної поліції Словаччини про надання дозволу на тимчасове проживання (ПНП). А вже після отримання ID-карти ПНП проводиться реєстрація ПП (ІП) в державному торговому реєстрі. Головним документом, що свідчить про повне завершення реєстрації ПП для нерезидента, є ВИТЯГ З ДЕРЖАВНОГО ТОРГОВОГО РЕЄСТРА.

Приватний підприємець зобов’язаний робити щомісячні відрахування на обов’язкове медичне страхування (60 євро), з другого року діяльності – до соціального фонду  (140 євро), плюс оплата послуг бухгалтера за підготовку щорічного звіту до податкових органів (50-150 євро).

ПЕРШИЙ ЕТАП – отримання ліцензії на підприємницьку діяльність
Необхідні документи:
– чинний закордонний паспорт
– довідка про несудимість з апостилем

ДРУГИЙ ЕТАП – подача документів до міграційної поліції / консульства Словаччини.
Необхідні документи:
– чинний закордонний паспорт
– довідка про несудимість з апостилем (нотаріальна копія)
– довідка з банку про наявність коштів на особистому рахунку (мінімум 2500 євро)
– довідка з банку про наявність коштів на рахунку ПП (мінімум 5000 Євро)
– 2 фото 3,0х3,5

У разі звернення до міграційної поліції Братислави для отримання ПНП, вам необхідно приїхати з повним пакетом документів, зібраним за місцем проживання. Всі документи будуть переведені судовим перекладачем словацькою мовою і надані в поліцію. Якщо звертаєтеся в консульство Словаччини за місцем проживання, документи необхідно вислати до Братислави, щоб ми змогли підготувати їх переклад і направити вам, доповнивши також документом ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПП та про реєстрацію за адресою проживання у Словаччині.

ТРЕТІЙ ЕТАП – отримання ID карти.
Отримати ID-карту ВНЖ можна особисто, або оформивши відповідне доручення на одного з наших співробітників.

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП – проходження медичної комісії та оформлення медичної страховки.
Відповідно до імміграційного законодавства Словаччини після отримання ID-карти ПНП на підставі підприємницької діяльності, ви зобов’язані протягом 30 днів пройти обов’язковий медичний огляд, оформити медичну страховку і надати відповідні підтвердження про це до імміграційної поліції. Медичний огляд можна пройти тільки в спеціалізованих клініках на території Словаччини. В ході медичного огляду роблять загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі і флюорографію. Основними завданнями даного медичного огляду є виявлення важких інфекційних і венеричних захворювань (СНІД, сифіліс, гепатит С, туберкульоз). Медичну страховку можна як оформити в Словаччині, так і надати звичайну вітчизняну туристичну медичну страховку. У разі надання вітчизняної медичної страховки потрібно врахувати кілька важливих вимог до неї. По-перше, страховка повинна бути виписана терміном на один рік і покривати всі 365 (366) днів перебування за кордоном. По-друге, мінімальне фінансове забезпечення такої страховки має бути не менше 30 000 євро. По-третє, в графі «Територія дії» повинна бути позначка «Словаччина» (як варіант «Всі країни ЄС» або «Всі країни Шенгену»).

П’ЯТИЙ ЕТАП – реєстрація в державному торговому реєстрі.

ШОСТИЙ ЕТАП – отримання виписки з державного торгового реєстру і надання підтвердження до поліції.

ОБОВ’ЯЗКОВІ УМОВИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПНП НА ПІДСТАВІ РЕЄСТРАЦІЇ ПП (ІП).
1. Офіційна оренда житла і виписка з кадастру нерухомості на це житло.
2. Реальне проживання за вказаною адресою (принаймні до отримання ID-карти ПНП)
3. Наявність коштів на особистому рахунку (мінімум 2500 євро) і на рахунку  ПП (мінімум 5000 Євро)

Окремо оплачується:
– держмито за реєстрацію ПП – 166 євро
– виготовлення печатки – 25 євро
– надання юридичної адреси з поточним поштовим обслуговуванням -450 євро
– оренда житла за тарифами агентства нерухомості
– запис одного виду діяльності до ліцензії